16 Kasım 2014 Pazar

BABANIN DOĞUM ÇANTASINI UNUTMAYIN!
 
Doğum bir kadın için yaşadığı en mucize andır. Bir çok kadın, bebeği doğup onu kucağına aldığı o ilk anı, yıllar geçse de aynı tazelikte anımsar. Olağanüstü yoğun duygular vardır o anda.

Annelik;  merhamettir, şefkattir, kaygıdır, özendir, kendini ikinci sıraya koymaktır, burnumuzun her daim sızlamasıdır, gözümüzün hemencecik yaşarabilmesidir.

O mucize 9 ay nasıl da heyecanlı bir bekleyiştir, değil mi? Bu sürecin sonlarına doğru her annenin bir rutini vardır : Hastane çantası hazırlamak! Bu çantada anne ve bebeği için neler olmalı her anne çok iyi bilir, değil mi? Peki ya bu süreci anne ile beraber yaşayan baba için bir hastane çantası düşündünüz mü hiç? Pek çoğumuz için bu sorunun cevabı ; hayır!

Babaları unutmayalım. Hastanede annenin yanı başında, her daim ilgisini ve  sevgisini gösteren babalara da bir hastane çantası yapalım-, nasıl fikir?
 
Peki babaların doğum çantasında neler olmalı?

 1)      Yastık
Babanın yastığı, seyahat tipi bile olsa, rahat olmalı. Bırakın hastanelerin dümdüz yastıklarını, babanın çantasına seveceği gibi bir yastık koyun.

2)      Atıştırmalıklar
Erkekler bayılır! Kafeteryaya veya otomat makinelere gidemeyecek olan babalara, kuru et, peynir, ekmek, granola bar, protein bar, fındık-fıstık, kraker, kuru meyve vs..bulunsun çantada. Tekrar aşık olacak size J 

3)      Yedek gömlek ve tişört
Hastane odasına ziyaretçiler, doktorlar, hemşireler girip çıkacak. Eeee, çiçeği burnunda babamızın da şık olması gerekir değil mi?

4)      Sweat shirt veya pijama
Ah bu hastane odaları, geleni gideni gece de bitmez değil mi, şıklık devam J

5)      Havlu
Evet hastane bunu sağlıyor ama kendini özel hissedeceği bir ekstra havlunun nesi fena?

6)      Şort/Mayo
Hastane odasında duş almak gerekirse, kendini bir şort ya da mayo ile daha rahat hissedebilir.

7)      Laptop, tablet veya buna benzer şeyler
Odada kimse dolaşmasın, dinlenmek ve sessiz ortam istediğimizde,  babamızın da bir köşede birşeyle meşgul olması iyidir.

8)      Telefon numaraları listesi
Doğum gerçekleştiğinde, derhal aranacaklar, ikinci derecede aranacaklar, mesaj atacaklar şeklinde gruplanmış bir telefon rehberi işleri kolaylaştıracaktır.

9)      Tuvalet çantası
Diş fırçası, diş macunu, parfüm, şampuan, nemlendirici.. Bakımlı babamız!

10)   Terlik
Hastane odasında kullanmak için rahat edebileceği bir terlik, Türk babalarının olmazsa olmazı.


Veee…babaya şu soruyu sormak hiç de fena olmaz : Babacık, istediğin herhangi ekstra bir şey var mı J
Mutlu ve sağlıklı doğumlar tüm hamile annelere..

 www.whilehewasnapping.com sitesinde çevrilerek geliştirilmiştir.

 

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder